HISZPANIA Majorka – Cuevas dels Hams – Jaskinie na Majorce

Cuevas dels Hams – Jaskinie na Majorce

Maj 2024 rok.
Do Cuevas dels Hams dojechać można autobusem podmiejskim (żółtoczerwonych) z Dworca autobusowego z poziomu -2 na Plaza de Espana. Podróż trwa około półtorej godziny. Bilety na trasach podmiejskich, najlepiej kupić za pomocą karty płatniczej w autobusie. W moim przypadku płacąc u kierowcy gotówką za 3 osoby wyniosłoby 9 €x3=27 €, płacąc kartą wyniosło 14,50 €. Dlaczego taka duża zniżka ? ponieważ za każdą osobę jest niższa cena za bilet. Pamiętajmy wysiadając z autobusu ponownie przyłożyć kartę do czytnika tyle razy ile jest osób, bo jeżeli tego nie zrobimy, automatycznie zostaną nam naliczone dodatkowe opłaty. Przystanek, na którym trzeba wysiąść w Cuevas dels Hams znajduje się na wprost wejścia do atrakcji. Niestety wracając należy przejść około 1 kilometra do najbliższego przystanku autobusowego, którym możemy wrócić do Palmy.

Jaskinia Okrągła,

bardzo dawno była podziemną jaskinią, ale w wyniku ruchów tektonicznych zawaliło się sklepienie tworząc jakby wielką odkrytą studnię bez wody. Wśród egzotycznej bujnej zieleni po schodach schodzi się na sam dół gdzie znajduje się wejście do zwiedzania kolejnych podziemnych jaskiń. W Okrągłej Jaskini zadomowiły się liczne gatunki ptaków występujących na Majorce znajdując tutaj bardzo dobre warunki do życia.

Jaskinia Błękitna

Dwie niewielkie jaskinie, których turystom wyświetlane są filmy. W pierwszej dokumentalny film o genezie powstania Majorki oraz historię życia Pedro Caldenteya, geologa, poszukiwacza  minerałów i kamieni szlachetnych. W 1905 roku odkrył wspaniałe jaskinie, które postanowił rozpropagować i udostępnić do zwiedzania. W kolejnej jaskini na skale film „Genesis” przedstawiający podróż od Wielkiego Wybuchu, aż do współczesności.

Jaskinie Klasyczne –

w tej części można obejrzeć 12 jaskiń z licznymi formami naciekowymi takimi jak: stalaktyty, stalagmity, stalagnaty o wysokości kilku metrów oraz draperie.

Przejście całej poziemnej trasy zajmuje około 30-40 minut.

Najciekawszą przestrzenią jest sala słynąca z osobliwych formacji w kształcie haków. Nacieki  wbrew grawitacji unoszą się ku górze, a których przyczyny powstawania naukowcy do dzisiaj nie wyjaśnili. W języku Mallorquin zwane hams czyli haczyki do łowienia ryb lub harpuny. Na zakończenie można obejrzeć spektakl muzyka i dźwięk nad podziemnym jeziorem zwanym „Morze Weneckim”.

Dinosaurland Mallorca – Park Dinozaurów

Park rozrywki dla dzieci i dorosłych. Na sporej przestrzeni wśród gęstej roślinności ustawionych jest kilkadziesiąt dinozaurów naturalnej wielkości. Większość z nich kiedy przechodzimy obok zaczyna się poruszać i wydawać różne dźwięki. Co pewien czas wystawiany jest spektakl z udziałem animowanego dinozaura, który wzbudza wiele radości wśród widowni. Dinosaurland Mallorca to idealna mieszanka fascynującej przygody, zabawy i nauki. Widok takiej ilości dinozaurów w naturalnych rozmiarach w jednym miejscu wywołuje naprawdę surrealistyczne wrażenie, oraz przenosi wszystkich odwiedzających do prehistorycznego świata, w którym królowały te kolosalne drapieżniki.

Mapa Dinosaurland Mallorca

Dziękuję, że jesteś ze mną :).

Mam nadzieję, że zainteresował Cię mój wpis.

Czy chcesz zadać jakieś pytanie? Może napisać coś miłego? A może masz jakieś uwagi do tekstu ?

Śmiało, poniżej możesz to zrobić!

Jeśli podobał Ci się ten wpis, możesz udostępnić go znajomym. 

Dziękuję

Ola

Zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku, dzięki której możesz być na bieżąco z moimi wpisami z kolejnych podróży.

www.facebook.com/seniorturysta1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *