PERU Machu Picchu.
czerwiec 2022. Całodniowa wycieczka przez Ollantaytambo, Aguas Calientes, żeby na koniec dotrzeć do prawdziwej wisienki na torcie czyli Machu Picchu w całej okazałości i do tego przy dobrej pogodzie.
czerwiec 2022. Całodniowa wycieczka przez Ollantaytambo, Aguas Calientes, żeby na koniec dotrzeć do prawdziwej wisienki na torcie czyli Machu Picchu w całej okazałości i do tego przy dobrej pogodzie.
czerwiec 2022 Jedna z podstawowych atrakcji w Peru. Między innymi po to poleciałam do Peru, żeby na własne oczy zobaczyć te niezwykłe rysunki na ziemi. Kto nie słyszał o płaskowyżu Nasca i niesamowitych geoglifach ?
czerwiec 2022. Kanion Colca Do tej pory kanion Colca zawsze kojarzył mi się z piosenką El condor pasa (przelot kondora) w wykonaniu Simona i Garfunkela z 1970 roku, dlatego cały dzień, podczas wycieczki do królestwa kondorów, nuciłam sobie tę piosenkę. Kanion Colca – nazwa powstała z połączenia nazw dwóch grup etnicznych Coliagua i Cabenios, którzy w przeszłości zamieszkiwali kanion. Kanion Colca uważany jest za najgłębszy kanion na świecie o głębokości 3200 metrów (jest dwa razy …
Czerwiec 2022 Imperium Inków powstało w XII wieku, a momentem największego rozkwitu państwa Inków był XIV wiek. Wokół Cuzco, które było inkaską stolicą, znajduje się wiele niezwykle ciekawych stanowisk archeologicznych. Każde z nich ma swoją historię, która daje nam wyobrażenie o potędze i wysokiej kulturze tego narodu.
czerwiec 2022. Cuzco to jest to miasto, które zrobiło na mnie największe wrażenie z kilku powodów. Przede wszystkim jest pełne starych zabytków, niezwykle urokliwe i klimatyczne czyli takie jak sobie wyobrażałam miasto południowoamerykańskie. Po za tym bardzo żywe, radosne, kolorowe, pełne ludzi i gwaru, muzyki oraz tańca. W Cuzco spędziłam dwa dni, a było to akurat przesilenie letnie (21 czerwca). Z tej okazji przez miasto od rana do nocy przechodziły wielobarwne korowody roztańczonych ludzi, ubranych …
czerwiec 2022 Muzeum Larco Museo Larco Muzeum zostało założone w 1926 roku przez Rafaela Larco Hoyle, prekursora peruwiańskiej archeologii, prawdziwego pasjonata sztuki prekolumbijskiej. W Peru przez wiele lat funkcjonowała zasada, że wykopane z ziemi przedmioty należą do jego znalazcy. Dopiero w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku zostało ustanowione prawo dotyczące znalezisk archeologicznych. Rafael Larco skupował wszelkie znaleziska i zamienił swoją piękną XVIII wieczną rezydencję w stylu kolonialnym na muzeum archeologiczne, które nadal jest własnością rodziny. W …
czerwiec 2022 Lima Początkowo stolica Peru miała się znajdować nad brzegiem Pacyfiku w zatoce Callao, ale ze względów strategicznych Pizzaro zdecydował się przenieść ją około 16 kilometrów w głąb lądu. Kiedy pierwszy raz przybył w to miejsce w styczniu 1535 roku, przy pięknej słonecznej pogodzie nazwał miejsce swojego nowego obozowiska Miastem Królów. Miało to związek ze świętem Trzech Króli przypadającym w styczniu. Niestety w czerwcu pogoda nie rozpieszcza ani mieszkańców ani turystów dlatego najlepiej opis …